AC Milan, cu portarul român Ciprian Tătăruşanu pe banca de rezerve şi cu Zlatan Ibrahimovic intrat pe teren în finalul întâlnirii, a învins cu 2-0, sâmbătă seara, în etapa a 17-a din Serie A, pe Torino, şi păstrează mai departe poziţia de lider în clasament. Rafael Leao a deschis scorul în minutul 25, iar Franck Kessie a stabilit rezultatul final în minutul 36, prin transformarea unui penalty. Ibrahimovic, care o lungă perioadă de timp a fost absent din cauza accidentărilor, a intrat pe teren în minutul 85 în locul lui Leao. AC Milan are 40 de puncte în clasament, fiind pe primul loc, în timp ce Torino este pe penultima poziţie (19), cu 12 puncte. În primele două meciuri ale etapei, Atalanta s-a impus de o manieră categorică, 4-1, în deplasare la Benevento, în timp ce Genoa a câştigat cu 2-0 meciul de acasă cu Bologna. Duminică vor avea loc şi celelalte partide ale etapei, derby-ul fiind partida dintre AS Roma (locul 3, 33 puncte) şi Inter Milano (locul 2, 36 puncte). Juventus Torino, campioana en titre, va juca duminică seara acasă cu Sassuolo. AGERPRES/(AS- editor: Adrian Drăguţ, editor online: Adrian Dădârlat)