Căpitanul echipei de fotbal CFR Cluj, Mario Camora, a declarat, joi, la finalul partidei câştigate în deplasare, cu ŢSKA Sofia, din Europa League, că formaţia sa a avut mai multe ocazii şi că adversarii au căzut fizic după primirea primului gol. "Au fost primele 15 minute un pic mai grele, mai echilibrate, apoi nu îmi aduc aminte ca ei să fi avut ocazii mari de gol. Trebuie să avem încredere în continuare, noi am venim aici cu obiectivul de a câştiga trei puncte. Echipa noastră a jucat mai bine, am avut mai multe ocazii, cred că şi ei au căzut după primul gol al nostru, nu au mai avut forţa din primele 15 minute. Roma este candidată să câştige această grupă, important este însă ce facem noi. Important este să pornim cu dreptul şi în meciul următor acasă'', a declarat Camora la Digi Sport. Fotbalistul portughez, care a primit cetăţenia română în acest an, speră să vadă cât mai curând suporteri pe stadioanele din România, aşa cum s-a întâmplat la Sofia: "E importantă această victorie pentru noi, pentru jucători, pentru club, pentru suporteri. Ne-ar bucura foarte mult să avem aceeaşi atmosferă şi la noi la CFR. Ne era dor să vedem spectatori pe stadion, ne bucurăm. Sperăm să putem trece cu toţii sănătoşi peste asta pentru că asta este cel mai important". AGERPRES/(V, AS-autor: Adrian Ţone, editor: Mihai Ţenea, editor online: Alexandru Cojocaru) Citiţi şi: * UPDATE Fotbal: CFR Cluj a debutat în grupele Europa League cu o victorie în deplasare, 2-0 cu ŢSKA Sofia