Bernadette Szocs (CSA Steaua Bucureşti) şi Alexandru Cazacu (CS Mioveni) au câştigat, joi, Cupa României la tenis de masă pentru seniori, competiţie găzduită de sala Clubului Sportiv Şcolar Buzău. În finala feminină, Szocs a trecut cu 3-0 de colega sa de club Andreea Dragoman, potrivit site-ului Federaţiei Române de Tenis de Masă. Podiumul a fost completat de două jucătoare de la CSM Bistriţa, Tania Plăian şi Adela Strună. În semifinale, Bernadette Szocs a învins-o cu 3-0 pe Adela Strună, iar Andreea Dragoman a dispus cu acelaşi scor de Tania Plăian. Alexandru Cazacu l-a învins în finala masculină pe Darius Movileanu (CSA Steaua Bucureşti) cu scorul de 3-2. Pe poziţia a treia a clasamentului s-au clasat, la egalitate, Rareş Şipoş (SCM Gloria Buzău) şi Dragoş Bujor (CSA Steaua Bucureşti). În semifinale, Movileanu s-a impus cu 3-1 în faţa lui Şipoş, iar Cazacu l-a întrecut pe Bujor cu 3-1. AGERPRES (AS-autor: Mihai Ţenea, editor: Mihai Dragomir, editor online: Andreea Lăzăroiu)